Dzikie-Mazury.pl

Switch to desktop Register Login

Biegun Zimna


Organizator: Partnerstwo Dzikie Mazury
BIEGUN ZIMNA, czyli aktywny biwak zimowych ludzi i zwierząt w Puszczy Boreckiej na Dzikich MazurachPIERWSZA EDYCJA WIELKIEJ PRZYGODY!

15-17.02.2013
Miejsce: Polana Spalona Leśniczówka w Puszczy Boreckiej koło Folwarku Łękuk, gmina Wydminy, powiat giżycki.

NIE TYLKO DLA TWARDZIELI!Można oczywiście ten czas spędzić w domowych kapciach… ale wszystkich, którzy się zimy nie boją i marzy się im biwak w prawdziwej puszczy – zapraszamy na przygodę w doborowym towarzystwie. Otaczająca dzika przyroda Was zaskoczy. 

W Puszczy Boreckiej, w sąsiedztwie biwaku żyją na wolności żubry, wilki, rysie, rzadkie ptaki. Czyż nie marzycie o tym, aby odnaleźć ich tropy? Tym, którzy nie chcą zimą biwakować, proponujemy wzięcie udziału w szeregu ciekawych zadań dla każdego, a także skorzystanie z noclegów w pokojach niedaleko miejsca akcji. Impreza doskonała dla całych rodzin.

Nie trzeba być z Grenlandii, ani posiadanie supersprzętu nie rozwiąże wszystkich problemów… choć wiadomo – zimą trzeba się dobrze zabezpieczyć. Najważniejsze jednak to przełamać słabość i stereotyp, że o tej porze roku się nie da… ZIMA TO FANTASTYCZNY CZAS DO DZIAŁAŃ, ZWŁASZCZA W DZIKIEJ NATURZE!

Dlatego – ZIMOWI LUDZIE! – pakujcie, co się da i zgłaszajcie się na Biegun Zimna. Morsy, maszerzy, surwiwalowcy, harcerze, narciarze, biegacze, wielbiciele przyrody i przygody! Wszyscy, których domowe kapcie zimą za bardzo uwierają! Zapraszamy na trzy dni aktywnych działań terenowych, wymiany doświadczeń i spotkań z ciekawymi ludźmi eksplorującymi zimne rejony świata.

IDEA BIEGUNA ZIMNA

Tworzymy coroczne miejsce zimowych spotkań – w autentycznej Puszczy – dla tych wszystkich, którzy z jakichś powodów wolą „północ” od „południa”, którzy lepiej czują się gdy jest zimniej niż… za ciepło, którzy kochają różne formy aktywności i przygodę. Program będziemy budowali wspólnie - to  poszczególne grupy zainteresowanych wnoszą i realizują swoje propozycje. Koncentrujemy się na tym, co naturalne i bliskie przyrodzie. Liczy się możliwość zdobycia doświadczenia, trening, sprawdzenie się, przygoda i wspólna zabawa.


PROGRAM

Piątek 15.02.2013

od 15:00 - urządzanie miejsca biwakowego (Polana Spalona Leśniczówka)
19:00 - ognisko z piosenką turystyczną 
20:30 - dla chętnych bania ruska w Folwark Łękuk (*Pł)

Sobota 16.02.2013

od 8:30 do godz. 12:00  zajęcia w terenie do wyboru:

- Wyprawy narciarskie po puszczy. Trasa terenowa dla każdego. Start: 9:30. Prowadzący: Ranger Dzikich Mazur – Witosław Wyrobek. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 505 928 292
- Wyprawy psimi zaprzęgami  po puszczy dla maszerów, Prowadzący:  Ranger Dzikich Mazur - Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk. Zgłoszenia: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 604 29 29 97
- Wyprawy przyrodnicze do puszczy. Tropienie zimowe zwierząt. Start: 8:30. Prowadzący: Ranger Dzikich Mazur - Andrzej Sulej. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia:   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 510 143 749
- "z Biegiem Natury w Dzikie Mazury" - Terenowy, rekreacyjny bieg po Puszczy Boreckiej dla osób pełnoletnich, na dystansie 6km (start 10:30). Impreza towarzysząca "Bieg Krasnali"(start 12:30) na dystansie 500m. Zgłoszenia: Bartek Osior, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 506161563 . (*Pł.15 zł z ciepłym posiłkiem)
- Wyprawy fotograficzne  do puszczy. Prowadzący:  fotograficy przyrody Maciej Kupczyński i Bolesław Słomkowski. Start: 8:30. Liczba miejsc ograniczona.  Zgłoszenia:   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 504244400

Inne  formy aktywności  można zgłaszać pod adresem:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 0604 29 29 97. 
Zapraszamy szczególnie pasjonatów: technik i sprzętu zimowego, sportów zimowych i ekstremalnych, surwiwalu, harcerzy, maszerów, dogtrekkingu, morsów, fotografików, narciarzy, traperów,…

12:30-15:30  Zajęcia rekreacyjne dla całych rodzin (Polana Spalona Leśniczówka):

- rzeźby ze śniegu, zamek ze śniegu, tunel, bitwa śniegowa  i tradycyjne zabawy na śniegu 
- rekreacyjne  przejażdżki psim zaprzęgiem (*PŁ)
- kręcioła – tradycyjna, ekstremalna zabawa mazurska
- zjazdy na workach  i byle czym 
- park linowy (*PŁ)
- i czas na obiad

14:30  turniej traperski

Kulig po Puszczy Boreckiej (*PŁ), Liczba miejsc ograniczona. Start: 15:30. Zgłoszenia: Folwark Łękuk,   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 600 931 848, 604 522 695.

Od.18:00  Spotkania autorskie z podróżnikami (Folwark Łękuk) 

- Na ciepły początek: Grupa Tancerzy Ognia FORCE FIRE z GOK w Budrach 
- Finnmarkslopet 1000 km - 2012, Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk 
- Bajkał – królestwo lodu i wody – zimowa wyprawa 2012, Piotr Malczewski
- Zimniej już nie można - relacja z pobytu na Antarktydzie, Tomasz Janecki

Równolegle: Bania ruska na jeziorze Łękuk, z ceremoniałem chłosty i masażu witkami brzozowymi, chłodzenie w przerębli jeziora, w trakcie serwowana wieczerza mazurska (*PŁ) Zgłoszenia: Folwark Łękuk – This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 600 931 848, 604 522 695.

Po spotkaniach z podróżnikami: Nocleg w puszczy.

Wyjście z nocowaniem do Puszczy Boreckiej. Prowadzący: Rangers Dzikich Mazur Zbyszek Sienkiewicz. Liczba miejsc ograniczona. Niezbędny indywidualny sprzęt do przetrwania. Zgłoszenia: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 882 129 994

Niedziela 17.02.2013

od 8:30 do godz. 12:00  zajęcia w terenie do wyboru:
(powtórzenie zajęć sobotnich, dzięki czemu można spróbować innej dyscypliny):

- 9:30 Wyprawy narciarskie po puszczy
- 8:30 Wyprawy maszerskie po puszczy 
- 8:30 Wyprawy przyrodnicze do puszczy. Tropienie zimowe zwierząt
- 8:30 Wyprawy fotograficzne  do puszczy. 

- 12:30-15:30- zajęcia rekreacyjne dla całych rodzin: (Polana Spalona Leśniczówka)

- rzeźby ze śniegu, zamek ze śniegu, tunel,  bitwa śniegowa  i tradycyjne zabawy na śniegu 
- rekreacyjne  przejażdżki psim zaprzęgiem (*PŁ)
- 11:00 Kulig po Puszczy Boreckiej (*PŁ).
- kręcioła – tradycyjna, ekstremalna zabawa mazurska
- zjazdy na workach  i byle czym 
- i czas na obiad.
- 13:30  turniej traperski 


INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Udział w imprezie:

Nie ma ograniczeń w udziale w imprezie. Każdy uczestnik decydujący się na nocleg na polanie musi podpisać specjalne oświadczenie, że czyni to na własną odpowiedzialność. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nie dopuszczenia do nocowania w warunkach polowych osób do tego odpowiednio nie przygotowanych. Nocowanie osób niepełnoletnich odbywa się tylko w towarzystwie pełnoprawnych opiekunów.

Aby ułatwić organizatorom przygotowania, należy zgłosić się na imprezę podając dane: imię i nazwisko, wiek, forma udziału w imprezie (biwak, udział w imprezach cząstkowych – jakich). Adres zgłoszeń: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Prosimy również zgłosić się na wybrane punkty programu pod wskazane adresy. 

Odpłatność uczestników:

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne. Jednak należy liczyć się z opłatami za różne jej elementy – wyżywienie, parkingi, toalety, niektóre atrakcje  (m.in. oznaczone w opisie symbolem (*PŁ). Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników. 

Noclegi:

Bezpłatny DLA  ZIMOWYCH TWARDZIELI – na własny sposób na Polanie Spalona Leśniczówka (namioty, tipi, szałasy, igla, itd…). Zgłoszenia na noclegi na Polanie – biegną This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 0604 29 29 97 (m.in. zamówienia opału). 

Płatny – Folwark Łękuk – rezerwacja: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 600 931 848, 604 522 695. Ograniczona liczba miejsc.

Informacja na temat innych miejsc noclegowych w okolicy: 

Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku
tel. + 48 87 428 52 65 
tel./fax: + 48 87 428 57 60
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Dojazd:

Bazą akcji jest Folwark Łękuk (*Pł). Dalej do polany oznakowane dojście pieszo leśnymi drogami (około 3 km). Istnieje także możliwość pozostawienia samochodu na wyznaczonym miejscu w lesie około 1 km od polany. 

Wyżywienie:

Uczestnicy sami przygotowują sobie posiłki w warunkach terenowych we własnym zakresie (ogniska, kuchenki,grille,…).
W Folwarku Łękuk i na polanie będzie serwowane wyżywienie i ciepła herbata za odpłatnością.

Wyposażenie:

Każdy sam odpowiada za swoje wyposażenie. Ponieważ akcja odbywa się na terenie leśnym, obowiązują zasady:
- nie hałasujemy bez powodu
- nie pozostawiamy po sobie absolutnie żadnych śmieci (należy je wywieźć z powrotem)
- staramy się nie używać jednorazowych opakowań.

Wynajem sprzętu:

Możliwość wypożyczenia sprzętu z wypożyczalni w Folwarku Łękuk: łyżwy, narty biegowe, sanki - wskazana wcześniejsza rezerwacja tel. 600 931 848 

Informacje ogólne: www.dzikie-mazury.pl, www.lekuk.pl
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 600 931 848, 604 522 695
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 604 29 29 97 

Biegun Zimna to nowa impreza i ma charakter rozwojowy, więc program może zostać uzupełniony dodatkowymi atrakcjami i aktywnościami. Zapraszamy do udziału.

UDZIAŁ W IMPREZIE FIRM, PATRONATY, SPRZEDAŻ, SPONSORING, PROMOCJA,…
Info: 0604 29 29 97, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

(c) Dzikie Mazury 2010-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Top Desktop version