Piramida w Rapie

Miejsce mocy i spoczynku wybitnych ludzi. Kto stanie tu po raz pierwszy, oniemieje ze zdziwienia. Raptem pośrodku bagien wznosi się autentyczna kilkunastometrowa piramida. Miejsce pochówku ze zmumifikowanymi zwłokami.

Piramida jest dowodem na to, jaką niezwykłą wiedzą, mądrością i estetyką charakteryzowali się dawni mieszkańcy naszych ziem. Posługiwano się nie tylko roztropnie materiałem budowlanym, który był zdrowy i „pod ręką” ale dbano o każdy szczegół budowli, estetykę i nawet właściwą lokalizację.

Piramida stoi idealnie w miejscu, które jak żadne inne w okolicy posiada wielką moc koncentracji pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu. Pozytywne promieniowanie jest wzmacniane w piramidzie przez odpowiedni kształt sklepienia wewnętrznego, a więc jak w piramidach egipskich, a negatywne działanie energii eliminuje podstawa z kamienia polnego.

Aby taką budowlę na Mazurach stworzyć trzeba do tego wybitnego gospodarza – takim okazał się słynny ród von Fahrenheid, którego przedstawiciele w XVIII w. wykupili wieś Angerapp od Christopha von Rap (stąd nazwa miejscowości) i zbudowali w pobliżu neoklasycystyczny pałac w Bejnunach. Właściciele majątku należeli do ludzi wykształconych, którzy dużo podróżowali po Europie i wprowadzali wiele nowych rozwiązań w swojej posiadłości. Ich również jak starożytnych przyciągała magia wiecznego „życia po życiu”, w związku z tym chcieli zbudować grobowiec wzorując się na piramidach egipskich.

Piramidę zbudował Friedrich Heinrich Fahrenheid na początku XIX w. W grobowcu w 1811 r. jako pierwsza została pochowana 3-letnia córeczka Farenheita być może z myślą zapewnienia jej nieśmiertelności. Następnie tam pochowano kilku członków rodu budowniczego piramidy. Zatem są tam pochowane osoby, które wywarły największy wpływ na ziemię północnych Dzikich Mazur.


(c) Dzikie Mazury 2010-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.